Jesteś tutaj » Strona główna » Ciekawostki » Morskie inspiracje we wnętrzu

Morskie inspiracje we wnętrzu

Morze, piaszczysta plaża, muszelki, nadmorski zachód słońca – te obrazy zwykle kojarzą nam się z upragnionymi wakacjami i przywołują miłe wspomnienia. Czasem chciałoby się ten piękny obraz zachować w naszej pamięci na dłużej, dlatego też chętnie przywozimy znad morza przeróżne pamiątki, które później nam przypominają o tych beztroskich chwilach. Możemy jednak wspomnienia z nadmorskich kurortów przenieść do naszego mieszkania na stałe, stosując morskie inspiracje we wnętrzu.

Kolorystyka

Jeśli marzy nam się wnętrze inspirowane morzem i wszystkim, co z nim jest związane, powinniśmy zacząć od koloru. Ściany możemy pomalować na piękny niebieski odcień lub możemy postawić na tapetę albo boazerię w takim kolorze. Jeśli nie chcemy wprowadzać aż tak radykalnych zmian, możemy użyć białej farby i jedynie postawić na niebieskie akcenty, np. zasłonki do okien, rolety, dywaniki, pościel, poduszki, czy obicia krzeseł. Odcień niebieski może być bardzo subtelnym uzupełnieniem naszego pokoju czy kuchni.

Nadmorskie gadżety

Jeśli od lat przywozimy znad morza pamiątki, które nawiązują do odwiedzanych miejsc, możemy z nich teraz zrobić użytek. Warto np. przygotować kącik, w którym będziemy trzymać kamyczki, muszelki, statki lub kotwice, pocztówki czy wazon z piaskiem prosto z plaży. Możemy te rzeczy postawić na szafce lub powiesić na ścianie. Pamiętajmy jednak o tym, by nie przesadzić. Takie elementy mają stanowić formę dodatku dopełniającego efekt. Jeśli cały pokój udekorujemy takimi gadżetami, pomieszczenie może wyglądać mało estetycznie. Zróbmy to z głową i ze smakiem

Dodatki z supermarketu

Jeśli nie posiadamy żadnych pamiątek, które nawiązują do naszych wakacji nad morzem, możemy kupić kilka podobnych gadżetów w zwykłym supermarkecie. Może nie będzie to to samo, ale z pewnością pozwolą nam one odmienić nasze wnętrze i dodać mu niepowtarzalnego uroku. Jeżeli panujemy bardziej radykalne zmiany, które będą się też wiązały z większymi kosztami, możemy kupić łóżko w lub kanapę w postaci statku, albo pufy przypominające leżaki. Dodatkowo warto ozdobić pokój obrazami przedstawiającymi np. przepiękny zachód słońca lub wzburzone morze. Wybór zależy od naszych indywidualnych gustów.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

dziewczyna40

12:16, 20 styczeń 2014

Ja mam w sypialni taką morską fototapetę. Tylko nie ma z kim marzyć o tej wyprawie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl