Jesteś tutaj » Strona główna » Kultura » Jesse James Będzie Trupem

Jesse James Będzie Trupem

  • Data dodania: 2012.03.18

Jesse James jest jednym z najbardziej cenionych w Stanach Zjednoczonych producentów motocykli na zamówienie – West Coast Choppers. Jego maszyny, znane wśród gwiazd, nie są dla zwykłych zjadaczy chleba. Proces tworzenia maszyny trwa od 3-4 tygodni do nawet kilku miesięcy I kosztuje co najmniej kilkaset tysięcy dolarów. Wśród klientów Jesse’go znajdziemy takie sławy jak Shaq O’Neal czy Keanu Reeves.

Bazując na tej popularności Jesse zdecydował się na poprowadzenie show „Moster Garage” dla amerykańskiej telewizji. Program traktował o warsztacie samochodowym, który realizował bardzo trudne przeróbki w ograniczonym czasie. „Monster Garage” stał się popularny w Stanach Zjednoczonych, oraz za pośrednictwem stacji partnerskich – na całym świecie. Łącznie nakręcono około 80 odcinków tego programu.

Jesse James nie poprzestał na tym. Postanowił nadal wiązać swoją miłość do motoryzacji, ryzyka i telewizji. Z jego udziałem powstał program “Jesse James Będzie Trupem” w którym jako główny bohater podejmuje się karkołomnych wyzwań, w których jest narażony na poważne urazy a nawet śmierć. Stacja telewizyjna Spike TV zamówiła 10 odcinków tego show, który przyciągnął w dniu premiery rekordową publiczność dla tej stacji – 2 miliony widzów.

Program był dużym wyzwaniem dla Jesse’go. Każdy z odcinków mógł dla niego skończyć się tragicznie. Rozpoczynając od epizodu w którym ma zasiąść za kierownicą motocykla osiągającego prędkość ponad 320 kilometrów na godzinę. Aby być gotowym na wszystkie mogące spotkać go zdarzenia, Jesse jeździł na motocyklach używanych w rajdach dragsterów, odbył lot odrzutowcem F-16 oraz podpalił swój kombinezon założony na sobie.

Kolejny odcinek to morderczy pościg w czasie którego Jesse ucieka przed policją. Szybkie samochody i mordercze warunki – to tylko dodatek do faktu, że cały pościg odbywał się na publicznych drogach. Trzeci odcinek wystawia Jesse’go na inny rodzaj niebezpieczeństwa – 200 kilometrów po lodzie Arktyki we wszechobecnym śniegu, bez śladu jakiejkolwiek cywilizacji. Odległość ta, do pokonania której służy mu motocykl, musi być pokonana w odpowiednim czasie – w wiosce na końcu trasy ludzie czekają na lekarstwa schowane w bagażniku motoru Jesse’go.

Kolejne dwa epizody to uczestnictwo w wyścigach – pierwszy z nich na zamkniętym torze w kształcie cyfry 8, na którym powstaje skrzyżowanie. Zadaniem zawodników jest przejazd bez szwanku i oczywiście na pierwszym miejscu. Drugi wyścig to słynny Baja 500 – rajd po bezdrożach specjalnie dostosowanymi samochodami. Na domiar złego, część trasy zostaje zaminowana, aby sprawdzić refleks kierowców. Trzeba przyznać, że to naprawdę szaleńczy i niebezpieczny pomysł.

Odcinek szósty tego show to ukłon w stronę fanów i kolejne przesłanie – Jesse ma skoczyć gigantycznym monster truckiem na dom I roznieść go na kawałki. Część edukacyjna tego materiału polega na zachęceniu przesiadującej przed telewizorem młodzieży do wyjścia z domu i zajęcia się bardziej aktywnymi formami spędzania czasu wolnego. Odcinki siódmy I ósmy to wyścigi motocyklowe. W pierwszym przypadku Jesse uczestniczy w wyścigach motorów w których siedzi się bokiem. Dreszczyku emocji zapewnia tu fakt, że prędkości tych maszyn są zbliżone do 200 kilometrów na godzinę. Drugim jest najcięższy motocyklowy rajd off-roadowy. Podczas jazdy Jesse zmierzy się z kilkoma niebezpiecznymi zadaniami, między innymi przejechaniu tak szybko przez zbiornik wodny, aby utrzymać się kołami motoru na powierzchni wody.

W dziewiątym epizodzie widzimy Jesse’go pilotującego samolot wzorowany na myśliwcach z czasów Drugiej Wojny Światowej. Szczególnie niebezpieczny był fakt, że był on kompletnie nie przeszkolony a zadanie polegało na przekroczeniu prędkości 480 kilometrów na godzinę. W finałowej odsłonie zobaczymy jak Jesse konstruuje ekologiczny pojazd i stara się przekroczyć nim barierę 320 kilometrów na godzinę.

Cała seria obfituje w masę efektów I wydarzeń od których widzom powstaje gęsia skóra. Jesse James ociera się o śmierć niejednokrotnie realizując swoje pomysły lub prośby widzów. Niestety nie doszło do produkcji kolejnych odcinków. Być może ekipa uznała ten sposób dostarczania rozrywki za zbyt niebezpieczny.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl