Jesteś tutaj » Strona główna » Kultura » Ślub w Boże Narodzenie

Ślub w Boże Narodzenie

Ślub to niezwykle ważny moment w życiu każdego faceta. Mimo iż to częściej kobiety zwracają większą uwagę na całą oprawę ślubną, mężczyznom też zwykle nie jest to obojętne. Większość ślubów odbywa się w okresie wiosenno-letnim. Ładna pogoda wysoka temperatura i budząca się do życia przyroda sprzyjają takim uroczystościom. Jednak równie efektowny może być ślub zimą, np. w święta Bożego Narodzenia. Oto wady i zalety takiego rozwiązania.

Zalety ślubu w Boże Narodzenie

Z pewnością dla wielu osób najważniejszą cechą tego okresu jest cudowna atmosfera. Święta Bożego Narodzenia są uważane przez wiele osób za najpiękniejsze dni w roku. Ponadto są to święta bardzo rodzinne, a zatem organizacja ślubu w tym czasie jest znakomitym pomysłem. Wypowiadanie przysięgi małżeńskiej przy wtórze kolęd z choinką w tle z pewnością doda całej ceremonii niebywałego uroku. Ponadto dodatkowy efekt można uzyskać, jeśli akurat na święta spadnie śnieg. Panna młoda w białej sukni, idąca po śnieżnobiałym puchu, będzie wyglądała prześlicznie. Kolejnym argumentem przemawiającym za ślubem i weselem w święta jest fakt, iż nie trzeba się męczyć na gorącej sali w garniturze, który podczas upałów jest wyjątkowo uciążliwą częścią garderoby. Niektórzy właściciele sal dają także spore zniżki na ślub w mniej typowych miesiącach, zatem może się okazać, że wesele w Boże Narodzenie będzie pod tym względem tańsze niż np. w gorącym ślubnym okresie, czyli w miesiącach czerwiec-sierpień.

Wady ślubu w okresie świątecznym

Niestety ślub w Boże Narodzenie ma też swoje wady. Przede wszystkim wiele osób na święta wyjeżdża do rodzin lub spędza święta rodzinnie, ale poza domem, wówczas z odpowiednim wyprzedzeniem należy poinformować o planach organizacji ślubu w tym okresie, by nie psuć komuś w ostatniej chwili planów. Poza tym w czasie zimy istnieje ryzyko utrudnionych warunków na drogach, co może powodować problemy z komunikacją miejską lub utrudniony dojazd własnym środkiem transportu. Trzeba także pomyśleć o sali weselnej z zaadaptowanym pomieszczeniem dla osób palących, ponieważ brak takiego miejsca zmusi przyjezdnych do wychodzenia na papierosa na zewnątrz, a jeśli nasz ślub odbędzie się w wyjątkowo mroźny dzień, będzie to dla gości niezwykle uciążliwe. Ślub w Boże Narodzenie to także generacja dodatkowych kosztów. O ile Pan młody może poprzestać jedynie na garniturze i butach, o tyle Panna Młoda musi zakupić dodatkowo jakieś ciepłe bolerko, kożuszek lub płaszcz, a niekiedy też cieplejsze buty. Ponadto niektóre usługi mogą być droższe, np. fotograf kamerzysta lub zespół albo DJ mogą podnieść swoje stawiki w tym okresie, ponieważ zamiast spędzić święta z bliskim, będą musieli udać się do pracy. Większe koszty mogą być o tyle bolesne, że w okresie świątecznym i tak wydaje się więcej pieniędzy niż zwykle, choćby na zorganizowanie wigilii lub zakup prezentów dla bliskich. Jeśli zatem marzy nam się ślub o takiej porze roku, warto z większym wyprzedzeniem sprawdzić nasze możliwości finansowe i zorientować się w aktualnych cennikach.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl