Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Jak zostać modelem

Jak zostać modelem

  • Data dodania: 2013.05.07

Określenie modeling kojarzy się wielu osobom główne ze światem pięknych kobiet chodzących po wybiegu i uśmiechających się ponętnie przed obiektywem aparatu. Jednak w branży tej pracuje również wielu facetów. Sporo osób uważa jednak, że jest to bardzo niemęski zawód, czy rzeczywiście?

Kto może zostać modelem

Profesjonalni modele są wybierani według podobnych kryteriów jak modelki. Nie wystarczy mieć interesującej twarzy, by zaistnieć w tym świecie. Model z prawdziwego zdarzenia musi mieć odpowiednio proporcjonalną budowę ciała. Tu w odróżnieniu od kobiet liczy się nie tylko wyjątkowo smukła sylwetka, ale odpowiednie parametry, czyli dobrze wyrzeźbiona klatka piersiowa, muskuły, widoczne mięśnie brzucha oraz ud. Oczywiście nie do przesady, ponieważ model nie może przypominać kulturysty. Jednak i w tym przypadku nie ma mowy o zbędnych kilogramach. Ponadto panowie pracujący w tej branży muszą mieć określony wzrost, gdyż osoby za niskie, do pokazów mody i do sesji fotograficznych zwyczajnie nie będą się nadawały.

Gdzie szukać takiej pracy i jak zwiększyć swoje szanse w modelingu

Każdy mężczyzna spełniający wymogi, może poszukać w swoim mieście lub w okolicach jakiejś agencji. Jest to najlepsze rozwiązanie, dla każdego, kto o modelingu myśli poważnie. Dobry start w renomowanej agencji da szansę na odniesienie sukcesu w branży. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest łatwo dostać się do takiego miejsca. Zanim zatem zdecydujemy się odwiedzić agencję, musimy popracować nad naszym ciałem. Wbrew pozorom zapewne nie będzie to łatwa praca. Droga do modelingu, to systematyczne ćwiczenia i zbilansowana dieta, a także sporo wyrzeczeń. Warto jednak je podjąć, jeśli marzymy o takiej drodze życiowej. Kariera modela wielu osobom kojarzy się z przygodą życiową przynoszącą duże pieniądze. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że początkowo zarobki wcale nie są oszałamiające. Jednak dłuższa działalność w modelingu może już przynieść lepsze efekty.

Mało męska profesja

Mimo, iż modeling jest zawodem jak każdy inny, wielu osobom kojarzy się z mało męskim zajęciem. Obecnie problem ten nie razi w oczy jak kiedyś, gdyż z roku na rok coraz więcej kobiet wykonuje typowo męskie zawody, a mężczyźni chętnie trudnią się w profesjach niegdyś uprawianych jedynie przez kobiety, jednak nadal nie zawsze praca ta cieszy się pochlebną opinią. Jeśli naszym marzeniem jest modeling, a do tego mamy predyspozycje, by zatrudnić się w agencji, nie dajmy się odstraszyć nieprzychylnymi komentarzami. Róbmy to, co kochamy i to, w czym czujemy się naprawdę dobrze.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl