Jesteś tutaj » Strona główna » Moda » Męskie nakrycia głowy

Męskie nakrycia głowy

  • Data dodania: 2011.10.14

Nakrycie głowy służy przede wszystkim ochronie przed zimnem. Czapki i kapelusze męskie są mniej okazyjne niż te, które noszą kobiety, gdyż faceci nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do panującej mody, a jedynie chcą zapewnić sobie ciepłe odzienie.

Kobiety dawniej unikały wszelkiego rodzaju czapek właśnie z powodu wyglądu. Mało gustowne nakrycia głowy, nie tylko nie były ozdobą, ale także psuły długo układaną fryzurę. W efekcie czego kobiety narażały swoje zdrowie dla pięknego wyglądu. Dziś wybór jest dużo większy niż kiedyś, dlatego każda dama znajdzie coś dla siebie przebierając w gąszczu fasonów i kolorów.

Mężczyźni na szczęście nie mają takich problemów. Przy wyborze czapki kierują się prostotą i ewentualnie kolorem, biorąc pod uwagę pozostałą kolorystykę garderoby. Najczęściej przeważają kolory czerni i szarości, pasują one do wszystkiego i są bardzo praktyczne, ponieważ nie brudzą się zbyt szybko. Jednak niektórzy mężczyźni szukają czegoś więcej niż nakrycia chroniącego przed zimnem. Chcą wybrać coś, co będzie także modne, a zarazem eleganckie.

Bardzo popularne ostatnimi czasy są czapki z tzw. nausznikami, które łączą w sobie zarówno efekt ochrony przed zimnem, ponieważ są wykonane z grubej wełny, a w dodatku bardzo efektownie wyglądają.

Dla bardziej odważnych panów doskonałym wyborem będzie kupno czapki w kolorach żółtym, niebieskim czy zielonym. Jednak warto taki zakup przemyśleć, jeśli nie zamierzamy zmieniać garderoby wierzchniej z każdym sezonem. Wiadomo bowiem, że moda się zmienia, dlatego to, co jest modne w tym roku, w przyszłym już może nie obowiązywać.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl