Jesteś tutaj » Strona główna » Rozrywka » Impreza dla dziecka, czyli jak zorganizować kinderbal

Impreza dla dziecka, czyli jak zorganizować kinderbal

Urodziny, imieniny, karnawał, dzień dziecka, to okazje, które można uświetnić wyjątkową imprezą dla naszej pociechy i jej przyjaciół z przedszkola lub szkoły. Kinderbale są coraz bardziej popularne. Dzieci je uwielbiają, bo to świetna zabawa w gronie rówieśników.

Kiedy i gdzie? Data zabawy powinna być zbliżona lub pokrywać się ze świętem, które celebrujesz. Najlepiej będzie, jeśli zaplanujesz ją na sobotę. W taki dzień jest więcej czasu na przygotowania, a wolna niedziela przyda się na odpoczynek i posprzątanie po imprezie, jeśli ta odbędzie się w domu. Kinderbale organizuje się w różnych miejscach. Impreza w domu jest tańsza, bo nie płacisz za obsługę, za to wymaga więcej pracy i przygotowań. Z drugiej strony, nowe miejsce jest dodatkową atrakcją dla dzieci. Odświętne wyjście z domu samo w sobie jest już ekscytujące. Dziecku w wieku szkolnym, możesz zaproponować imprezę w domu i włączyć je do przygotowań, tłumacząc mu, że to jego bal, a ty mu tylko pomagasz. Organizując imprezę w domu, musisz jednak pamiętać o konieczności wypełnienia dzieciom czasu odpowiednimi atrakcjami. Impreza w centrum zabaw lub w restauracji organizującej kinderbale, zwalnia cię z planowania jej przebiegu. Organizując imprezę w domu, musisz pamiętać o tym, że dzieci w przeciwieństwie do dorosłych, nie siedzą przy stole przez kilka godzin. Potrzebują ruchu i przestrzeni. Tak więc, do ich dyspozycji musi być dodatkowe pomieszczenie lub przestrzeń zewnętrzna.

Zabawy z motywem. Zarówno w centrum zabaw, w restauracji lub w domu, możesz zorganizować przyjęcie tematyczne. To fajny pomysł, bo podpowiada treść zabawy. Tematyczny motyw przyjęcia dostarcza dzieciom dodatkowej frajdy, w postaci możliwości przebrania się za ulubione zwierzątka, postaci z bajek lub filmów. Temat przewodni zabawy trzeba dopasować do wieku i upodobań dzieci. Zabawy w krainę dinozaurów, świat krasnali, indiańską wioskę itp., uruchamiają dziecięcą wyobraźnię i przemieniają spotkanie w coś niezwykłego i niezapomnianego. Oczywiście, wszystkie elementy przyjęcia, takie jak wystrój pomieszczenia, kotyliony i zaproszenia, muszą pasować do wątku przewodniego. Zaproszenia trzeba rozdać lub rozesłać uczestnikom na dwa – trzy tygodnie przed balem. Ważne jest, by dzieci wyczekiwały tego dnia z niecierpliwością i by miały czas na przygotowanie się do imprezy.

Menu przyjęcia. Przed zabawą upewnij się co do tego jakie upodobania i przeciwwskazania kulinarne mają poszczególni uczestnicy balu. Chodzi o to, by nikt nie był niemiło zaskoczony czymś czego nie lubi lub nie może jeść. Przygotuj potrawy dobrze znane dzieciom. Maluchy nieufnie odnoszą się do nowości smakowych. Podziel potrawy na małe porcje: są wygodne i nie można się nimi przejeść. W balowym menu powinno się znaleźć coś ciepłego, warzywa i owoce, trochę słodyczy i napoje. Do picia najlepiej podać soki rozcieńczone w wodzie mineralnej. Napoje gazowane mogą być dodatkową atrakcją, na przykład nagrodą za zwycięstwo w grach i konkursach. Jeśli nie będzie tego zbyt dużo, można sobie pozwolić na coś niezbyt zdrowego: odrobinę coca-coli, trochę domowych frytek i małe porcje pizzy. Słodycze powinny się pojawiać jako słodkie przerywniki. W końcu to impreza dla dzieci, niech mają więc trochę frajdy.

Gry i zabawy. Domowy kinderbal, to świetna okazja do tego, by zaproponować dzieciom tradycyjne, wspólne zabawy. Przypomnij sobie „kółko graniaste”, „ciuciubabkę’, „pana pomidora”, „głuchy telefon” „chowanego” i inne zabawy z własnego dzieciństwa. Grajcie w tradycyjne gry planszowe. Zaproponuj dzieciom gry słowne: na przykład zagadki, szukanie rymów, dwadzieścia pytań itp. Komputer niech sobie tego dnia odpocznie. Po każdym konkursie wyróżniaj zwycięzcę drobną nagrodą: szklaneczką napoju, słodkim smakołykiem, ozdobą do włosów, naklejką itp.

Występy profesjonalistów. Organizując przyjęcie w domu, możesz uatrakcyjnić je występem profesjonalisty. Występ taki nie powinien być zbyt długi – najwyżej pół godziny . Powinien pasować do tematyki przyjęcia. Dzieci z pewnością zafascynują się pokazem sztuk magicznych, występem klowna lub dinozaurów.

Dokumentacja fotograficzna. Nie zapomnij o dokumentacji fotograficznej imprezy. Niech każde dziecko ma zdjęcie w balowej kreacji. Uwiecznij najfajniejsze momenty przyjęcia. Zrób wspólne zdjęcie uczestnikom imprezy. Po latach album z tymi zdjęciami będzie fajnym wspomnieniem dla ciebie i dziecka.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl