Jesteś tutaj » Strona główna » Rozrywka » Urlop poza sezonem

Urlop poza sezonem

  • Data dodania: 2013.10.21

Sezon wakacyjny jest chyba najbardziej wyczekiwanym okresem w roku. Zwykle wtedy planujemy wyjazdy nad polskie morze, w góry lub za granicę. Coraz popularniejsze są jednak wyjazdy poza sezonem we wrześniu i w późniejszych miesiącach. Oto największe zalety takich wakacji.

Niskie ceny

Pierwszą, dla wielu osób najważniejszą kwestią związaną z planowaniem wakacji, jest cena wyjazdu. Szczyt sezonu to okres najdroższy, zarówno w przypadku wyjazdów do polskich miejscowości, jak i za granicę. Gdy ten gorący okres mija, ceny spadają i biura podróży organizują bardzo korzystne promocje. Jeśli planujemy zagraniczne wojaże, warto skorzystać z oferty last minute. Zwykle wtedy będziemy mogli wyjechać w jakieś ciepłe miejsce nawet za połowę standardowej ceny. To bardzo korzystna oferta, zwłaszcza, jeśli planujemy wyjazd całą rodziną. Będziemy mogli oszczędzić lub wybrać się na dłuższy wyjazd, co pozwoli nam lepiej wypocząć i więcej zwiedzić. Ponadto wyjazd do ciepłych krajów w okresie jesienno-zimowym może być równie udany jak latem, gdyż temperaturę będziemy mieli prawdziwe wakacyjną. Nad polskim morzem i w górach wakacje od września do maja także są tańsze niż w lipcu i sierpniu. Zatem jeśli wolimy pozostać w naszym kraju, wybierzmy okres poza sezonem. Plusem będą niższe ceny, jednak może się pojawić jeden, dosyć istotny mankament- pogoda.

Łatwiejszy urlop

Kolejnym argumentem przemawiającym na rzecz wakacji poza sezonem jest mniejszy problem z wzięciem urlopu. Jeśli prowadzimy własną firmę, to ten problem znika, jeżeli natomiast jesteśmy zatrudnieni u kogoś, będziemy musieli dostosować nasz urlop do innych. Nie może być tak, że w tym samym czasie wyjedzie na wakacje większość pracowników. Trzeba będzie ustalić grafik i zrobić zapisy na poszczególne terminy. Z tym czasem bywa problem, gdyż może się okazać, że w tym samym momencie na wakacje chce pojechać kilka innych osób. Jeśli wybierzemy wyjazd na wakacje poza sezonem, problem powinien się zmniejszyć, gdyż terminy wrześniowe czy październikowe na chwilę obecną cieszą jeszcze mniejszą popularnością niż w środku lata.

Najpopularniejsze miejsca

Większość z nas, udając się na wakacje poza sezonem, wybiera zagraniczne wyprawy. Przede wszystkim ze względu na cenę – zdarza się, że w tych miesiącach koszt wyjazdu do ciepłych krajów jest taki sam lub nawet mniejszy niż wakacji w Polsce, a poza tym mamy zagwarantowaną piękną pogodę. Do najpopularniejszych miejsc, które odwiedzamy należą: Egipt, Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Bułgaria oraz Włochy. Zwykle ceny takich wyjazdów są bardzo przystępne. Jeśli jednak wybieramy Polskę, zwykle udajemy się nad morze, w góry lub na Mazury.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl