Jesteś tutaj » Strona główna » Sport » Zawody snowboardowe w Polsce w roku 2013

Zawody snowboardowe w Polsce w roku 2013

  • Data dodania: 2015.01.02

Snowboard, zwany również snowboardingiem, to sport o stosunkowo młodej historii, gdyż za jego początek uznaje się lata sześćdziesiąte XX wieku. To właśnie wtedy po raz pierwszy zjechano oficjalnie po ośnieżonym stoku, chociaż same zjazdy praktykowane były znacznie wcześniej. Snowboard wprowadzono do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich pod koniec lat dziewięćdziesiątych.


Snowboard to jedna z ciekawszych alternatyw dla klasycznej jazdy na nartach. Dyscyplina ta stała się jednak popularna także za sprawą możliwości wykonywania rozmaitych ewolucji, które pozwalają poczuć prawdziwą adrenalinę. Zawody snowboardowe w Polsce są organizowane każdego roku w różnych miastach. Oto najbardziej znane imprezy dla snowboardzistów z 2013 roku.

Zawody Extreme Series Winter Edition

Początek marca 2013 roku okazał się być bardzo emocjonujący dla miłośników sportu snowboardowego. Wszystko to za sprawą zawodów Extreme Series Winter Edition, które zorganizowano w zimowej stolicy Polski, czyli w Zakopanym. Impreza odbyła się na Gubałówce,
a na starcie stawiło się ponad pięćdziesiąt osób. W trakcie zabawy można było obejrzeć naprawdę efektowne ewolucje na deskach, które zapierały dech w piersiach.

Zawody Extreme Series Winter Edition są organizowane nie tylko z myślą o amatorach snowbordu. W rywalizacji mogą wziąć udział również narciarze, rowerzyści oraz wszyscy miłośnicy zimowych szaleństw na stoku. Po raz pierwszy w Polsce w trakcie jednej imprezy rozegrano zawody z kilku dyscyplin – w dniach od  8 do 10 marca 2013 roku odbyły się między innymi zawody freeskiingowe oraz Oficjalne Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Ponadto miłośnicy tej zimowej dyscypliny mogli wziąć udział w krótkodystansowych biegach skitourowych na specjalnie wyznaczonej pętli.

Warto dodać, że w 2013 roku miały miejsce pierwsze zawody Extreme Series Winter Edition. Głównym organizatorem imprezy była firma JoyRide, która zdecydowała się połączyć swoje siły z Sony VAIO Joy Ride Fest – agencją muzyczną. Nic więc dziwnego, że zawodom poza imponującym wyczynom towarzyszyły także największe gwiazdy muzyczne.

Burn In Snow 2013

Miłośnicy zimowych szaleństw w tym roku mieli także okazję wziąć udział w zawodach Burn In Snow 2013. Była to już druga edycja imprezy snowboardowej, która odbyła się w dniach 8-9 lutego 2013 roku w Szczyrku. To jedne z największych zawodów w snowboardowym oraz narciarskim stylu Freestyle, które zostały połączone z festiwalem, w trakcie którego można było posłuchać najciekawszych wykonawców muzyki niezależnej oraz klubowej.
Burn In Snow 2013 to wyjątkowy festiwal, który jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników sportu snowboardowego, ale nie tylko. Na wielkiej skoczni w tym roku można było obserwować naprawdę znakomite wyczyny narciarzy i snowboardzistów. Występy uświetnili: Little Boots, The Kdms oraz legendarny zespół De La Soul.

Burn In Snow to impreza, która łączy w sobie sport snowboardowy z naprawdę świetnymi koncertami. W trakcie zawodów można było obejrzeć spektakularne ewolucje, a więc coś, czego nie może przegapić właściwie żaden miłośnik snowboardowego Freestyle’u.

XVIII Mistrzostwa Polski w Narciarstwie i Snowboardzie

W 2013 roku poza wyżej wymienionymi imprezami odbyły się również XVIII Mistrzostwa Polski w Narciarstwie i Snowboardzie. Imprezę zorganizowano pod hasłem „Family Cup 2013”. Do finału zawodów zakwalifikowało się pięćdziesiąt osób, natomiast w rywalizacji ogółem wzięło udział ponad stu pięćdziesięciu zawodników. Eliminacje do konkursu miały miejsce na stoku narciarskim „Telegraf” w Kielcach.

XVIII Mistrzostwa Polski w Narciarstwie i Snowboardzie są imprezą cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem, być może z tego względu, że rywalizacja odbywa się w kilku kategoriach (między innymi w kategorii rodzinnej oraz indywidualnej). W kategorii rodzinnej udział wzięło dziewięć rodzin, a każda z nich składała się z trzech osób. Finał zawodów odbył się w dniach 2-3 marca 2013 w stolicy województwa świętokrzyskiego, również na stoku „Telegraf”.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl