Jesteś tutaj » Strona główna » Uroda » Co trzeba wiedzieć o tatuażu

Co trzeba wiedzieć o tatuażu

  • Data dodania: 2012.11.28

Ozdobne wzory, wykonywane bezpośrednio na ciele, są obecnie coraz bardziej popularne. Powoli przestaje się je kojarzyć z oznaką przynależności do świata przestępczego, bo też wyglądają one zupełnie inaczej. Tatuaże widoczne na skórze wielu mężczyzn, nie są już obleśnymi malunkami, wyglądającymi jakby ktoś narysował je grubym flamastrem. Współcześnie i profesjonalnie wykonywany tatuaż jest sztuką. Nie każdemu sztuka ta się podoba. Jeśli jednak myślisz o czymś takim, warto dowiedzieć się czegoś na ten temat.

Czym jest tatuaż? Tatuaż, to trwały ślad na skórze, który uzyskuje się wprowadzając do niej odpowiedni tusz. Definicja medyczna tatuażu brzmi nieco inaczej. Z punktu widzenia medycyny, tatuaż jest mechanicznym uszkodzeniem skóry i wprowadzaniem do niej ciała obcego. Ozdabianie w ten sposób ciała, ma swoją wielowiekową tradycję. W plemionach pierwotnych tatuowano głównie wojowników i było to prawdziwe wyróżnienie. Historia pokazuje, że na przestrzeni lat, wypracowano wiele metod tatuowania. Jedna z nich polegała na nacięciu skóry na konturach przyszłego rysunku i wprowadzeniu do ran substancji barwiącej. Po zrośnięciu się rozcięć, na skórze pozostawał rysunek. Inna metoda, to wprowadzanie pod skórę nici zanurzonych najpierw w substancji barwiącej. Nić wprowadzana jest pod skórę, według wzoru narysowanego na jej powierzchni. Opisane wyżej metody trudno znaleźć w miejscach, gdzie wykonuje się tatuaże. Nic w tym dziwnego, bowiem odstraszyłyby najdzielniejszych wojowników naszych czasów. Współcześnie do wykonywania tatuaży, używa się maszynek z wibrującymi igłami, które wprowadzają tuż w naskórek.

Jak wybrać studio tatuażu? Miejsc, w których wykonuje się tatuaże jest mnóstwo. Właściciele takich miejsc zgodnym chórem zapewniają, że u nich jest najtaniej, najpewniej, najlepiej i najbezpieczniej. Jak we wszystkim, co oferuje i sprzedaje się ludziom, tak i w przypadku usług związanych z tatuażami, najlepiej zastosować zasadę ograniczonego zaufania. Na czym to polega? Zanim poddasz się zabiegowi, włącz czujność i sprawdź kilka rzeczy. Twoje podejrzenia powinna wzbudzić cena usług, jeśli jest o wiele niższa niż w innych tego typu miejscach. Nie bój się zapytać właściciela salonu, o kwalifikacje i uprawnienia osób wykonujących zabiegi. Poproś właściciela, by pozwolił ci zobaczyć miejsce, w którym odbywają się zabiegi, oceń czystość i warunki panujące w tym miejscu. Upewnij się, że w danym salonie zachowuje się podstawowe zasady higieny, to jest używa się jednorazowych igieł, fartuchów i rękawiczek. Popytaj na forach internetowych o opinie na temat różnych miejsc i wykonywanych tam usług.

Co masz do wyboru? Każde studio tatuażu oferuje tatuaże według wzorów z katalogu lub wykonywanie indywidualnych i niepowtarzalnych wzorów. Jeśli podobają ci się obco brzmiące napisy, upewnij się, że wzory takie nie zawierają błędów. Decydując się na tatuaż, możesz wybrać jego rozmiar, kolor i miejsce, w którym będzie zdobił twoje ciało. Możesz też zdecydować się na tatuaż tymczasowy lub trwały.

Co wybrać? Ze względu na ból, jaki towarzyszy tego typu zabiegom, najlepiej unikać tatuaży na łokciach, za uszami, w miejscach intymnych i tuż nad kostkami . W miejscach tych, skóra wykazuje wyjątkową wrażliwość na ból. Nieco mniej bolesne są tatuaże na przedramionach, pośladkach, plecach i udach. Ze względu na problemy z pozbyciem się tatuaży, lepiej wybierać małe wzory. Wzory, które zajmują niewiele miejsca na skórze, można usunąć poprzez wycięcie fragmentu skóry lub za pomocą lasera. Rozległe tatuaże usuwa się o wiele dłużej i trudniej. Z tych samych względów, lepiej wybierać tatuaże czarne niż kolorowe. Najtrudniej usuwa się rysunki wykonane barwnikami w odcieniach czerwieni. Na początek, radzimy wybór tatuażu z henny. Wygląda tak samo, a jest płytszy, dzięki czemu samoistnie znika po kilku tygodniach. Ze względu na możliwe powikłania, najbezpieczniej unikać tatuażu na skórze głowy, barkach, twarzy i w miejscach intymnych.

Usuwanie tatuażu. Nie dziw się, że w chwili, gdy myślisz o sprawieniu sobie przyjemności w postaci tatuażu, my wspominamy o jego usuwaniu. Robimy to celowo, gdyż musisz wiedzieć, że tatuaż to coś, czego bardzo trudno się pozbyć. Planując wykonanie tatuażu nie myślisz oczywiście o tym, żeby się go pozbywać. Nie myślisz nawet o tym, co będzie, gdy zechcesz pozbyć się tej ozdoby. No właśnie. Usuwanie tatuaży jest o wiele bardziej skomplikowane niż ich wykonywanie. Co będzie, gdy twój tatuaż przestanie być krzykiem mody? Co będzie, jak po prostu z niego wyrośniesz? Usuwanie tatuaży, to nie jedna, ale wiele sesji z laserem. Każda z nich sporo kosztuje. Tatuaż jest usuwany przez światło lasera, które wnika w skórę i niszczy naturalną osłonkę komórkową jaka wytwarza się wokół barwnika. W następstwie tego procesu, barwnik przedostaje się do organizmu, a tam dopada go układ immunologiczny i wydala jako toksynę. Małe tatuaże usuwa się chirurgicznie, wycinając po prostu zajętą nimi skórę. Po czymś takim lubią pozostawać blizny. Na rynku pojawiły się ostatnio kremy i żele do usuwania tatuaży. Usuwanie takie trwa bardzo długo, a jego efektywność zależy od zastosowanych wcześniej barwników. Decydując się na tatuaż, musisz wiedzieć i to, że wygląd obrazu zmienia się wraz ze starzeniem się skóry. Gdy skóra przestaje być elastyczna i giętka, rysunki rozciągają się i zniekształcają, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Źle wykonany tatuaż. Zabieg tatuażu wykonany bez zastosowania podstawowych zasad higieny grozi bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Przez wielokrotnie używane i źle odkażone narzędzia, można zarazić się wirusem HIV, wirusowym zapaleniem wątroby, można zachorować na zakażenia skóry i tkanki podskórnej wywołane wirusami, grozi nam kontaktowe zapalenie skóry itp. Po źle wykonanym zabiegu tatuażu, mogą pozostać odczyny alergiczne i blizny.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl