Jesteś tutaj » Strona główna » Uroda » Jak zadbać o męskie dłonie, czyli jak samemu wykonać manicure

Jak zadbać o męskie dłonie, czyli jak samemu wykonać manicure

O to jak wyglądają dłonie, mężczyźni nie troszczą się zbytnio, ale za to kobiety coraz częściej spoglądają na męskie ręce i oceniają czy są one nie tylko ładne z natury ale i zadbane. Niestety, dłonie i paznokcie same z siebie nie będą wyglądały zbyt pięknie. Najwyższy czas więc na to, by samodzielnie poprawić ich wygląd. Męski manicure nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. W gabinetach kosmetycznych coraz częściej widuje się mężczyzn, którzy oddają swoje dłonie w ręce specjalistek. My postaramy się przekonać ich o tym, że mogą zrobić to sami.

Co przygotować?

Jeśli nie masz w domu przyborów do pielęgnacji paznokci, musisz je kupić. Nie trzeba zastanawiać się nad tym co jest potrzebne. Wystarczy zakup gotowego zestawu, w którym znajdują się nożyczki, pilnik, cążki, obcinacz itp. Do kompletu przyda się także polerka do paznokci, czyli duży pilnik składający się z trzech powierzchni ściernych. Potrzebne będą także długie patyczki z drewna różanego do odsuwania skórek, które kupuje się w kompletach po parę sztuk.

Jak to zrobić?

Usuwanie skórek. Manicure polega głównie na skróceniu paznokci i oczyszczeniu ich ze skórek, które rosną wokół nich. Ponieważ męska skóra jest grubsza i twardsza to skórki wokół paznokci też są nieco trudniejsze do odsunięcia niż u kobiet. Dlatego przed usunięciem ich trzeba przez dziesięć minut moczyć dłonie w ciepłem wodzie z dodatkiem mydła. Woda wraz z mydłem sprawią, że skórki staną się miększe i łatwiej dadzą się usunąć. Po wymoczeniu rąk, drewnianym patyczkiem trzeba przesuwać skórki od końca ku początkowi paznokcia. Odsunięte skórki będą wyraźnie widoczne i łatwo będzie je powycinać przy pomocy cążków. Nie należy odsuwać skórek na siłę, ale trzeba próbować usunąć je możliwie najdokładniej.

Skracanie paznokci. Do skracania paznokci służy obcinak. Jeśli ktoś obawia się go użyć by zbyt krótko nie przyciąć paznokci, może skrócić je używając do tego pilnika. Ponieważ męskie paznokcie są twardsze niż kobiece, najlepiej zaopatrzyć się w tym celu w pilnik gruboziarnisty. Płytkę paznokci trzeba piłować na półokrągło. Męskie paznokcie nie powinny być zbytnio wypiłowane z boków. Najlepiej więc przeciągać pilnikiem od jednego brzegu, do drugiego brzegu paznokcia. Na końcu delikatnie przypiłować boki, by nie były całkiem proste.

Polerowanie paznokci. I to już prawie koniec. Teraz płytki paznokciowe trzeba wypolerować, dzięki czemu staną się gładkie, równe i zyskają naturalny połysk. Polerowanie zacząć trzeba od energicznego pocierania płytek najbardziej szorstką częścią polerki. Następnie przejść do średniej, by skończyć na polerowaniu ich najgładszą powierzchnią wygładzającą. Pył pozostały na paznokciach po wypolerowaniu trzeba zmyć lub zetrzeć.

Malowanie paznokci. To zdecydowanie najtrudniejsza część całego zabiegu, ale panowie nie muszą tego robić. Jeśli chcą, mogą pokryć paznokcie lakierem przeznaczonym do malowania męskich paznokci, który różni się od lakierów dla pań tym, że nie błyszczy, ale pokrywa paznokcie matującą warstwą, która nadaje im jednolity, zdrowy i naturalny wygląd.

Męskie dłonie. O męskie dłonie trzeba dbać dokładnie tak samo jak o dłonie kobiece. Po wykonywaniu nimi prac fizycznych, czy po prostu po zakończeniu dnia, dobrze jest pokryć je kremem przeznaczonym do ich pielęgnacji. Szorstkie i spracowane dłonie dawno przestały być atutem męskości. Kobiety wolą, gdy dotykają je dłonie delikatne, miękkie i zadbane. Prosząc je o rękę sprawdźcie najpierw, jak wyglądają wasze własne: czy miło jest na nie patrzeć i ich dotykać.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl