Jesteś tutaj » Strona główna » Uroda » Piersi u mężczyzn: przyczyny objawy, leczenie

Piersi u mężczyzn: przyczyny objawy, leczenie

Spoglądając w lustro widzisz coś, co przypomina ci kobiecy biust? Twoja partnerka chichocze, gdy patrzy na twoją klatkę piersiową? Znajomi, którym wysłałeś zdjęcia z wakacji, pytają ze śmiechem: od kiedy karmisz? Piersi u mężczyzn wyglądają komicznie, ale to poważny problem.

Męski biust. Na klatce piersiowej zdrowego mężczyzny są sutki. Jeśli wokół nich pojawia się coś na kształt biustu, to mamy do czynienia z ginekomastią, czyli przerostem tkanki piersiowej. Przerost ten może być symetryczny lub nie. Może obejmować jedną lub dwie piersi.
Przyczyny ginekomastii. Z nieznacznym powiększeniem piersi u chłopców, można się spotkać wówczas, gdy, z przysłowiowym mlekiem matek, wyssali wysoki poziom hormonów żeńskich, estrogenów. Mała i niegroźna ginekomastia, jest obecna u niektórych chłopców kilka dni po porodzie i mija po kilku tygodniach. Przerost tkanki piersiowej, pojawiający się kilkanaście lat później, jest częstym skutkiem kuracji witaminą D lub androgenami. Za przerost tkanki piersiowej u mężczyzn, odpowiadać mogą różne czynniki. Zdarza się, że męskie sutki otaczają się miękką tkanką, na skutek nadmiaru hormonu zwanego prolaktyną. Hormon ten odpowiedzialny jest za wytwarzanie mleka. Kolejna teoria mówi o tym, że piersi u mężczyzn, zaczynają rosnąć na skutek niewłaściwych proporcji męskich i żeńskich hormonów w ciele. Zbyt wysoki poziom tych ostatni, stymuluje rozwój piersi. Choroby wywołujące nadmierny rozrost sutków u mężczyzn. Męski biust, może być objawem wielu chorób. Pojawia się na przykład, jako jedna z konsekwencji niewydolności nerek. Rozrost tkanki piersiowej, notuje się też u pacjentów, cierpiących na marskość wątroby i nowotwory tego narządu. Rozrost piersi, może wskazywać także na poważne problemy z krążeniem wątrobowym.

Niewłaściwa dieta. Powiększone piersi u mężczyzn, towarzyszą ponadto niedożywieniu, niedostatkom witaminowym i zaburzeniom funkcjonowania układu pokarmowego. Są jednym z objawów wyniszczenia organizmu.

Terapie lekowe. Piersi u panów, mogą pojawić się na skutek przyjmowania określonych leków. Tak działają leki zawierające hormony żeńskie lub stymulujące ich produkcję. Podobne skutki, daje długotrwałe leczenie lekami, które zmniejszają ilość hormonów męskich lub blokują ich działanie. Na rozrost piersi, narzekają pacjenci, przyjmujący leki moczopędne, leki eliminujące obrzęki i zmniejszające ilość kwasu solnego w żołądku. Powiększeniu piersi, sprzyja także leczenie środkami zwalczającymi grzybicę, a także lekami obniżającymi ciśnienie krwi.

Diagnoza ginekomastii. Diagnoza problemu, opiera się o wywiad z pacjentem i badanie fizykalne. Pełna diagnoza, obejmuje także badanie na obecność hormonów męskich, żeńskich i hormonów tarczycy. Zlecane są także badania enzymów wątrobowych i surowicy krwi. Podpowiedzią i wskazówką dla lekarza, są informacje o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach. W tkance piersiowej mężczyzny, również mogą pojawiać się zmiany niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli pacjent lub lekarz zauważa takowe, przeprowadza się dalsze badania, a są nimi mammografia, ultrasonografia i biopsja.

Leczenie ginekomastii. Leczenie rozrostu tkanki piersiowej u mężczyzn, polega na działaniu na przyczynę schorzenia. Często są to indywidualne terapie hormonalne. W niektórych przypadkach, pomaga zastosowanie innych leków, niż te, które spowodowały rozrost piersi.

Nie ma wstydu. Męski biust wzbudza często komiczne reakcje bliskich i znajomych. Jeśli rozrost tkanki jest poważny, nie ma na co czekać: trzeba zająć się problemem. Ginekomastia dotyka wielu mężczyzn. Warto pokonać skrępowanie, zdiagnozować i rozwiązać problem.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

WielkiR

20:56, 13 maj 2014

W wielu przypadkach męskie piersi wynikają z naszego stylu życia. Większość mężczyzn nie jest świadoma, że codziennie pompują w swoje ciało sztuczne żeńskie hormony. Do tego dieta i brak ruchu sprawiają, że nas testosteron mocno spada. W efekcie na naszym ciele nie tylko rosną piersi, ale również rośnie brzuszek i spada libido. To tylko czubek góry lodowej całego problemu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl