Jesteś tutaj » Strona główna » Zdrowie » Przyczyny braku ochoty na seks u mężczyzn

Przyczyny braku ochoty na seks u mężczyzn

  • Data dodania: 2014.07.14

Na przysłowiowy ból głowy, który jest jedną z najbardziej powszechnych wymówek przed zbliżeniem seksualnym, narzekają już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Przyczyn braku podniecenia i ochoty na seks jest naprawdę bardzo wiele. Duża ilość pracy, stres czy zwykłe przemęczenie – to tylko kilka z nich. Niestety spadek libido mogą powodować również choroby, a wówczas sytuacja staje się o wiele bardziej skomplikowana.

Zaburzenia sfery płciowej mogą przekładać się na codzienne funkcjonowanie. Jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, wówczas może prowadzić do niezadowolenia z własnego życia, frustracji, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Obniżone libido może mieć różne przyczyny, a żadnej z nich z całą pewnością nie należy lekceważyć.

Zaburzenia erekcji

Jednym z coraz częściej diagnozowanych problemów u mężczyzn, który może być przyczyną braku ochoty na seks są zaburzenia erekcji. Dla wielu panów to temat bardzo wstydliwy, a co więcej, spora liczba mężczyzn jest przekonana, że taki kłopot sam minie, więc nie należy szukać specjalistycznej pomocy u lekarza. Jest to błąd, gdyż narastające zaburzenia erekcji lub jej całkowity brak mogą stawać się coraz bardziej poważne.

Zaburzenia erekcji w opinii zdecydowanej większości mężczyzn to dość niewinna przypadłość, jednak jak się okazuje, jest ona w stanie skutecznie zrujnować życie seksualne. Dlatego warto zdecydować się na wizytę u fachowego lekarza seksuologa. Trzeba pamiętać, że same zaburzenia erekcji nie są chorobą, ale mogą być symptomem naprawdę poważnego schorzenia. Do tego rodzaju objawu może przyczyniać się wiele czynników, chociażby takich jak palenie papierosów, nadużywanie alkoholów czy niewłaściwa dieta.

Stres oraz leki

Kolejną dość powszechną przyczyną braku ochoty na seks u mężczyzn jest stres. Nie od dzisiaj wiadomo, że stres ma destrukcyjny wpływ na ludzki organizm. Stresujące sytuacje w pracy czy w domu także mogą mieć wpływ na męską impotencję. Duży stres prowadzi do wzrostu w organizmie poziomu hormonu o nazwie prolaktyna, a ten skutecznie zmniejsza ochotę na seksualne zbliżenia.
Także zażywane leki mogą powodować spadek libido u mężczyzn. Do preparatów zmniejszających ochotę na seks zalicza się przede wszystkim leki antydepresyjne, uspokajające, psychotropowe, a także środki na nadciśnienie tętnicze. Jeśli przyjmujesz którekolwiek z tych preparatów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie one są winowajcami spadku ochoty na seks.

Przyczyny natury psychologicznej

Warto też zwrócić uwagę na przyczyny natury psychologicznej, które również mogą mieć niekorzystny wpływ na życie seksualne mężczyzn. Do takich czynników można zaliczyć chociażby obawę przed niezadowoleniem swojej partnerki. Badania przeprowadzone przez naukowców wyraźnie dowiodły, że spora liczba panów obawia się, czy wystarczająco zadowala swoją kobietę.

Do obniżenia się libido mogą ponadto przyczyniać się traumatyczne przeżycia z dzieciństwa (związane między innymi z molestowaniem seksualnym), pogłębiające się stany depresyjne oraz problemy w związku (brak porozumienia).

Jak zwiększyć ochotę na seks?

Niezależnie od tego, jaki czynnik spowodował spadek naszego libido, można postarać się skutecznie zwiększyć ochotę na seksualne zbliżenia ze swoją partnerką. Na początku warto zdecydować się na szczerą rozmowę, która powinna dotyczyć odczuć każdej osoby oraz zbadania poziomu satysfakcji z życia seksualnego. Być może zdecydujesz się podzielić swoimi fantazjami erotycznymi, które mogą przerwać dotychczasową nudę i monotonię w sypialni.

W nabraniu ochoty na seks mogą też pomóc ćwiczenia fizyczne. Ruch doskonale poprawia krążenie oraz rozgrzewa zastygnięte mięśnie. I wcale nie trzeba morderczego wysiłku – wystarczy pójść na spacer, popływać bądź pojeździć na rowerze.

Jeśli chcesz osiągnąć nieco szybszy efekt we wzroście libido, możesz również sięgnąć po preparaty na potencję. Są one dostępne w aptekach i większość z nich została stworzona w oparciu o naturalne i bezpieczne dla zdrowia składniki. Ich stosowanie nie mniej jednak warto skonsultować z lekarzem.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl